ایلوویوم چیست؟


رضا 5 آذر 1401 4 دقیقه مطالعه
ایلوویوم چیست؟

مقدمه

Illuvium یک بازی مبتنی بر بلاکچین و بر پایه اتریوم ساخته شده است و از بلاکچین Immutable X و فناوری مقیاس‌پذیرسازی لایه ۲ آن بهره می‌برد. این بازی نقش‌آفرینی (RPG)، توسعه شخصیت‌های سه بعدی پیشرفته را با گیم‌پلی متمرکز بر شخصیت‌ها ارائه می‌کند، همچنین این قابلیت را دارد تا کاربران بتوانند توکن‌های غیرقابل تعویض درون بازی (NFT) کسب کنند و دارایی‌های توکنیزه شده را در یک چارچوب غیرمتمرکز و بدون کارمزد استیک کنند. llluvium همچنین از یک زیرساخت حفظ حریم خصوصی و بسیار مقیاس‌پذیر استفاده می‌کند که دارای Zero-Knowledge Rollups (zk-Rollups) است. برای تکمیل این ویژگی‌ها، ایلوویوم از یک ساختار حاکمیتی غیرمتمرکز استفاده می‌کند که برای بهره‌مندی از توکن ILV اکوسیستم و سازمان مستقل غیرمتمرکز ایلوویوم (DAO) ساخته شده است.

 

بازی ایلوویوم و توکن ILV چیست؟

ایلوویوم در کنار پروژه‌های قابل‌توجه دیگری مانند Axie Infinity و The Sandbox، پیشگام صنعت بازی‌های بلاکچینی است. پروژه ایلوویوم یک بازی نقش آفرینی غیرمتمرکز (RPG) است که از فناوری بلاکچین و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) پشتیبانی می‌کند. دنیای دیجیتال Illuvium به کاربران این امکان را می‌دهد که آیتم‌ها و موجودات درون بازی (Illuvials) را در قالب NFT جستجو کنند که می‌توانند برای فعالیت هایی مانند مبارزه، جمع آوری و معامله استفاده شوند. Illuvium دارای NFT‌های Illuvial است که نشان دهنده آیتم‌های نبرد، پوسته‌ها، کلکسیون‌ها، ایموت و موارد دیگر است. این NFT‌ها را می‌توان در پلتفرم هایی مانند OpenSea خریداری و معامله کرد، همچنین درون بازی یا در IlluvDEX، بازار غیرمتمرکز مرتبط با آن نیز این امکان وجود دارد. بازی Illuvium قرار است در سال 2022 به صورت عمومی عرضه شود.

توکن ILV یک توکن حاکمیتی ERC -20 منطبق با شبکه اتریوم است که برای اداره بنیاد غیرمتمرکز و مستقل ایلوویوم (DAO) استفاده می‌شود. این توکن جریان‌های درآمدی حاصل از خریدهای درون بازی را در IlluviDEX اداره می‌کند. توکن‌های ILV همچنین به عنوان پاداشی برای قفل کردن نقدینگی در پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای تشویق نقدینگی توکن استفاده می‌شوند.

 

نحوه کار اکوسیستم بازی کریپتویی ایلوویوم

در بازی‌های RPG سنتی، گیمرها در دنیایی قرار می‌گیرند که در آن گروهی از شخصیت‌ها را کنترل می‌کنند و مسئول انتخاب‌هایی در گیم‌پلی هستند که می‌تواند بر رویدادهای آینده تأثیر بگذارد. هرچه از یک شخصیت بیشتر استفاده شود، سریعتر می‌توانند پیشرفت کنند و مهارت‌ها و مزایای جدید را به دست آورند. در ایلوویوم، شخصیت‌های درون بازی (به نام شکارچیان) موجوداتی خداگونه به نام Illuvials را می‌گیرند که می‌توانند در Shards ذخیره شوند. Illuvials توسط NFT‌های ذخیره شده در کیف پول دیجیتال پخش کننده قابل نمایش هستند. ایلوویال‌ها به کلاس‌های مختلفی (جنگنده، نگهبان، سرکش، سایون و همدل) و همبستگی‌ها (آب، آتش، زمین، هوا و طبیعت) با انواع توانایی‌های مختلف تقسیم می‌شوند. اگر کاربر چندین مورد از یک نوع Illuvial را داشته باشد، می‌توان آنها را با هم ترکیب کرد تا از طریق مکانیزم سوزاندن قدرتمندتر شوند و NFT موجود را حذف می‌کند تا نسخه ای قدرتمندتر را تولید کند.

این بازی مبتنی بر بلاکچین از یک ساختار برای کسب درآمد استفاده می‌کند که در آن کاربران می‌توانند از طریق شرکت در مسابقات یا با انجام ماموریت‌ها، جوایز درون بازی را در قالب توکن‌های ILV کسب کنند. کاربران همچنین می‌توانند Illuvials را بگیرند و منابعی را برای خرید و فروش در بازار درون بازی، Illuvidex جمع آوری کنند.

Illuvium حتی حالت میدان نبرد چند نفره را ارائه می‌دهد که در آن کاربران برای کسب جوایز ILV و کسب رتبه بالاتر مبارزه می‌کنند.

 

حاکمیت DAO شبکه کریپتو ایلوویوم

دارندگان ILV، این پروتکل را از طریق شورای ایلوویناتی اداره و حفظ می‌کنند. اعضای شورا توسط دارندگان توکن ILV انتخاب می‌شوند. اعضای شورا می‌توانند از طریق پیشنهادهای تغییر پیکربندی Illuvium (ICCPs) و Illuvium Improvement Proposal (IIP) اصلاحاتی را برای اکوسیستم پیشنهاد کنند.

 

برچسب‌ها :