بیبی دوج کوین، میم کوینی دیگر از نژاد سگ شیبا


رضا 29 آذر 1401 8 دقیقه مطالعه
بیبی دوج کوین، میم کوینی دیگر از نژاد سگ شیبا

از زمان ظهور بیت کوین در سال 2009، چندین ارز دیجیتال رقیب دیگر وجود داشته است که به طور کلی به آنها آلت کوین گفته می‌شود. آلت کوین‌ها معمولاً قابلیت‌های جدید یا اضافی را ارائه می‌دهند که آنها را از بیت کوین متمایز می‌کند، مانند زمان پردازش سریع تر، قراردادهای هوشمند یا ابزارهای کاربردی. در این مقاله به بررسی بیبی دوج کوین، یکی از این آلت کوین‌ها خواهیم پرداخت.

یکی از آلت کوین هایی که در حال حاضر سرفصل خبرها را به خود اختصاص داده است، بیبی دوج کوین (BabyDoge Coin) است. از زمان عرضه در 1 ژوئن 2021، این ارز دیجیتال دچار نوسانات قیمتی گسترده‌ای شده است و طی دو هفته اول 1050 درصد افزایش یافت. پس از رسیدن به 0.000000002014 دلار در 24 ژوئن، قیمت در روز بعد 60 درصد کاهش یافت.

 

بیبی دوج کوین (BABYDOGE) چیست؟

Baby Doge Coin (نماد: BABYDOGE) یک توکن جدید است که توسط طرفدارانجامعه آنلاین محبوب Dogecoin ایجاد شده استاین نام احتمالاً تلاشی برای استفاده از پیروان والد خود، یعنی Dogecoin است. اما اینجاست که شباهت آنها به پایان می‌رسد.

در حالی که Dogecoin توکن بومی بلاک چین خود است، Baby Doge Coin از نظر فنی یک توکن است، بدون هیچ گونه فناوری یا ابزار اساسی که بر روی زنجیره هوشمند Binance اجرا می‌شود. Baby Doge Coin یک سیستم استیکینگ هوشمند را اجرا می‌کند که برای پاداش دادن به هولدرهای خود طراحی شده است و هر بار که کاربر دیگری تراکنش را انجام می‌دهد BABYDOGE بیشتری را به کیف پول آنها اضافه می‌کند.

جذابیت Baby Doge Coin در تمرکز آن بر امور خیریه است. وایت پیپر آن بیان می‌کند که Baby Doge به دنبال انجام ماموریت «نجات سگ‌های نیازمند» است.

 

بیبی دوج کوین از نژاد شیبا

بیبی دوج کوین از نژاد شیبا

این پروژه دارای یک کیف پول خیریه با 2.2 درصد از کل عرضه بیبی دوج کوین است. این کیف پول 2.2 درصد از 5 درصد کارمزد تراکنش توزیع شده بین دارندگان توکن موجود را دریافت می‌کند. کیف پول خیریه به شرکای خیریه بیبی دوج کوین تقدیم شده است. تاکنون، این تیم 75000 دلار به Paws With Cause، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در اورت، واشنگتن، که به سگ‌ها در پناهگاه‌های محلی کمک می‌کند، اهدا کرده است.

 

چه کسی BABYDOGE را ایجاد کرد؟

با توجه به وب سایت رسمی Baby Doge Coin، این یک ارز دیجیتال جدید است که توسط طرفداران جامعه آنلاین Dogecoin ایجاد شده است. اما این طرفداران چه کسانی هستند؟ منابع غیررسمی ادعا می‌کنند که خالق این میم کوین، کریستین کامپیسی، یک بشردوست محیط زیست علاقمند به سگ است.

 

بیبی دوج کوین چگونه کار می‌کند؟

از آنجایی که بنیانگذاران آن می‌خواهند دارندگان بیبی دوج کوین برای مدت‌های طولانی‌تری HODL داشته باشند و برای فعال نگه داشتن شبکه baby doge، هر زمان که شما بفروشید، 10 درصد کارمزد تراکنش در نظر گرفته‌اند. این سیستم استیکینگ هوشمند یکپارچه برای پاداش دادن به دارندگان بیبی دوج کوین ساخته شده است، بنابراین در هر تراکنش، بیبی دوج کوین بیشتری به طور خودکار به کیف پول شما اضافه می‌شود.

5٪ از این هزینه بین هر کسی که این توکن را دارد، با توجه به اندازه دارایی آنها توزیع می‌شود. 5 درصد باقی مانده به نصف تقسیم می‌شود. با یک قسمت باقی مانده از بیبی دوج کوین، در حالی که قسمت دیگر با بایینس کوین معامله می‌شود که به عنوان یک استخر نقدینگی عمل می‌کند. استخر نقدینگی توکن‌ها را در دسترس نگه می‌دارد تا معامله گران بتوانند بایینس کوین را با BABYDOGE و بالعکس معامله کنند.

با این حال، Baby Doge Coin اولین کسی نیست که برای محدود کردن فروش ارز دیجیتال خود، هزینه 10 درصدی را اعمال می‌کند. SafeMoon یکی دیگر از ارزهای دیجیتال با سیاست مشابه برای کمک به حفظ ارزش خود در بازار ارزهای دیجیتال است.

 

چه چیزی باعث ظهور BABYDOGE شد؟

BABYDOGE زمانی به شهرت رسید که ایلان ماسک (پدر میم) در یک توییت از “Baby Dogecoin” نام برد. کمتر از یک روز بعد، ارزش BABYDOGE افزایش یافت. شعار بیبی دوج: «اگر دوج را دوست دارید، پس عاشق بیبی دوج خواهید بود» است. این توکن به وضوح امیدوار است که محبوبیت Dogecoin را کاهش دهد.

 

 

 

بیبی دوج کوین در مقابل دوج کوین

برای شروع، Baby Doge Coin و Dogecoin هر دو ارزهای دیجیتالی هستند که شهرت خود را در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال داشته‌اند. دوج کوین قدمت بسیار بیشتری دارد (که در سال 2013 ایجاد شد) و به عنوان یکی از ارزهای برتر از نظر ارزش بازار است. با این حال، به نظر می‌رسید که Baby Doge Coin پس از ورود اولیه‌اش به بدنامی، دچار مشکل شد.

هنگام مقایسه استفاده از آن، Dogecoin به عنوان یک ارز دیجیتال پایدار شناخته می‌شود که از مدل غیرمتمرکز و فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. از طرف دیگر، Baby Doge هیچ کاربرد عملی واضحی ارائه نمی دهد.

در حالی که ارزش اساسی آن عمدتاً توسط عرضه و تقاضای بازار تعیین می‌شود.

 

برچسب‌ها :