فروش مشکوک توکن‌ها در بایننس پس از لیست شدن


حسن 3 بهمن 1401 6 دقیقه مطالعه
فروش مشکوک توکن‌ها در بایننس پس از لیست شدن

معاملات داخلی بایننس به موضوعی داغ در اکوسیستم کریپتو تبدیل شده است، به ویژه با توجه به محکومیت اخیر برادر مدیر سابق کوین بیس. گمان می‌رود که هزینه‌های معاملات داخلی اولین مورد مربوط به ارزهای دیجیتال باشد، و اکنون مجموعه دیگری از آدرس‌های کیف پول با سابقه تراکنش مرتبط با لیستینگ Binance شک و تردید را برانگیخته است.

کانر گروگان، مدیر Coinbase، در توییتر فعالیت معاملاتی چند کیف پول ناشناس را در 18 ماه گذشته اعلام کرد. ظاهراً کیف پول‌های ناشناس چند دقیقه قبل از اعلام لیست شدن خود در بایننس چندین توکن فهرست نشده خریداری کرده و بلافاصله پس از اعلام، اقدام به فروش آنها کردند.

اولین مورد به شکل توکن های Rar بود که در آن یکی از این کیف پول ها 900000 دلار چند ثانیه قبل از اعلام لیست شدن Rari خرید و دقایقی بعد اقدام به فروش آنها کرد.

کیف پول دیگری که با 0x20 شروع می شود بین 17 و 21 ژوئن حدود 78 هزار توکن ERN خرید و بلافاصله پس از اعلام لیستینگ فروخته شد. توکن مشابهی با توکن TORN مشاهده شد و یکی از کیف پول های ذکر شده صدها هزار مورد از این توکن ها را خریداری کرد و بلافاصله پس از اعلام لیست آنها را فروخت.

حرکت توکن های ERN پس از لیست Binance. منبع: Etherscan

حرکت توکن های ERN پس از لیست Binance. منبع: Etherscan

 

الگوی مشابهی قبل از لیست کردن توکن RAMP در بایننس مشاهده شد و یکی از این کیف پول‌ها که با 0xaf شروع می‌شود، طی چند روز، قبل از ارسال توکن‌ها به بایننس، چند دقیقه پس از اعلام فهرست، 500000 دلار RAMP خریداری کرد. مالک از این معامله 100000 دلار سود کرد.

 

جابجایی توکن های RAMP از کیف پول مشکوک پس از لیست Binance. منبع: Etherscan

جابجایی توکن های RAMP از کیف پول مشکوک پس از لیست Binance. منبع: Etherscan

 

یک پرداخت 100000 دلاری دیگر از لیست GNO بایننس به دست آمد که صاحب کیف پول توکن جدید فهرست شده را به همان شیوه در بازار فروخت.

تخلیه توکن بلافاصله پس از ثبت آن در بایننس، صدها هزار دلار برای این کیف پول ها سود برده است. دقت معامله نشان می دهد که صاحب کیف پول به اطلاعات داخلی در این لیست ها دسترسی دارد.

 

گروگان حدس می‌زند که این احتمالاً می‌تواند از طرف یک «کارمند مرتبط با تیم لیستینگ باشد که جزئیاتی در مورد اعلام دارایی‌های جدید دارد یا معامله‌گری که نوعی API یا نشت مبادلات تجاری مرحله‌بندی / آزمایشی پیدا کرده است».

بایننس اخیراً یک خط مشی فروش توکن 90 روزه را برای کارمندان فاش کرده است که آنها یا اعضای خانواده آنها را از فروش هر توکن جدید لیست شده در بازه زمانی ذکر شده منع می کند.

برچسب‌ها :