معرفی انواع تتر و شبکه های صادر کننده آن


رضا 18 دی 1401 7 دقیقه مطالعه
معرفی انواع تتر و شبکه های صادر کننده آن

تتر یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال و بزرگترین استیبل کوین در بازار ارز دیجیتال است که با نماد USDT مشخص می‌شود. در مقالات قبلی درباره تتر و چرخه عمر آن توضیحاتی دادیم که می‌توانید از طریق لینک‌های زیر به آنها رجوع کنید.

 

 

در این مقاله می‌خواهیم انواع تتر و شبکه‌های صادر کننده آن را برای شما معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید. تتر بزرگترین و قدیمی‌ترین پروایدر استیبل کوین است که در زمان نگارش این مقاله ارزش کل بازار آن بیش از 60 میلیارد دلار است. به دلیل اهمیت توکن‌های تتر برای کل اکوسیستم ارز دیجیتال، صدور USDT یک فرایند دقیق و مطابق با یک استراتژی برنامه ریزی شده است.

تتر نه تنها بزرگترین استیبل کوین بازار است، بلکه نسبت به سایر استیبل کوین‌ها در بیش از یک یا چند شبکه بیشتر نیز صادر می‌شود. در حال حاضر تتر روی شبکه‌های الگورند، بیت کوین کش سیمپل لچر پروتکل (SLP)، اتریوم، ایاس، لیکوئید نتورک، اومنی، ترون و سولانا صادر می‌شود. همچنین قراردادهای هوشمند تتر به صورت غیر رسمی در بسیاری از بلاکچین‌های دیگر نیز وجود دارد.

 

پیدایش تتر

تتر اولین بار روی شبکه بیت کوین و پلتفرم اومنی ایجاد شد. بعدها شبکه‌های دیگری نیز برای تتر اضافه شدند. شرکت Tether Operations Limited، صدور این توکن‌ها را مدیریت می‌کند. تتر در آغاز کار فقط به قیمت دلار متصل بود، اما در چند سال اخیر، این شرکت استیبل کوین‌های بیشتری نیز صادر کرده است. این استیبل کوین‌ها منحصر به ارزهای فیات نیستند و تتر گولد هم برای طلا در نظر گرفته شده است. استیبل کوین تتر گولد به قیمت طلا متصل شده است.

 

انواع Tether

در حال حاضر تتر توکن‌های USDT برای دلار، EURT برای یورو، CNHT برای یوان، MXNT برای پزو مکزیک، GBT برای پوند استرلینگ و Tether Gold برای طلا در نظر گرفته شده است. تتر ظاهرا برای آینده نیز قصد دارد استیبل‌کوین‌های برای تعدادی ارز فیات دیگر نیز صادر کند.

 

شبکه‌های تتر (USDT)

به منظور مدیریت تقاضای کاربر در هر کدام از این اکوسیستم‌ها، گاها باید توکن‌های USDT از یک بلاکچین به بلاکچین دیگری منتقل شوند.

 

شبکه‌های تتر (USDT)

شبکه‌های تتر (USDT)

 

بهترین راه تبدیل توکن‌های تتر از یک شبکه به شبکه دیگری، استفاده از یک صرافی ارز دیجیتال است که هر دو شبکه را پشتیبانی کند. صرافی بزرگ بیت برگ، از تتر در بسیاری از شبکه‌ها پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید به راحتی تترهای خود را در شبکه‌های مختلف خرید، فروش یا تبدیل کنید. علاوه بر شبکه‌های اصلی صادر کننده توکن تتر، در صرافی بزرگ بیت برگ، می‌توانید در شبکه‌های غیررسمی تتر، مانند اسمارت چینِ بایننس نیز آن را خریداری کنید.

فقط همیشه دقت داشته باشید که متناسب با شبکه‌ای که از آن می‌خرید، کیف پول خود را انتخاب کنید و به هیچ وجه 12 کلمه اختصاصی خود را در اختیار کسی قرار ندهید.  

برچسب‌ها :