چرخه عمر تتر (USDT) چگونه کار می‌کند؟


هدا 17 دی 1401 مدت 2 دقیقه

توکن‎‌های تتر، دارایی‌هایی هستند که می‌توان مانند سایر دارایی‌های دیجیتال روی شبکه بلاکچین به راحتی انتقال داد و تفاوت آن با سایر ارزهای دیجیتال این است که این ارز دیجیتال با نسبت 1 به 1 به دلار پگ شده است. این بدین معنی است که تتر به قیمت دلاری متصل است.

توکن‌های تتر به عنوان استیبل کوین شناخته می‌شوند، چون ثبات در قیمتی و برابر با ارزهای فیات را فراهم می‌کنند. این ویژگی راه حلی کم نوسان در زمان خروج از بازار را برای معامله گران، تاجران و وجوه فراهم می‌کند.

 

تتر نسبت یک به یک با ارز فیات دارد.

تتر نسبت یک به یک با ارز فیات دارد.

 

همه توکن‌های تتر نسبت 1 به 1 با ارزهای فیات دارند و تتر پشتوانه 100 درصدی برای توکن‌های صادر شده ارائه می‌دهد. تتر یک شرکت با شفافیت کامل است و به طور منظم گواهی از پشتوانه توکن‌ها را منتشر می‌کند.  

 

 

‫نحوه استفاده ما از پول در حال تکامل است. ‫تتر، به عنوان پیشتاز استفاده دیجیتالی از ‫ارزهای سنتی و اولین استیبل کوین جهان، سیستم مالی سنتی را مختل ساخته است. ‫توکن‌های تتر، پایداری و سادگیِ ارزهای فیات را ارائه می‌دهند. به علاوه، این توکن‌ها با طبیعت نوآورانه‌ی ‫تکنولوژی بلاکچین همراه شدند. این یعنی همه ویژگی‌های خوب در یک توکن قرار گرفته است.

 

چرخه عمر تتر

‫توکن‌های تتر به نسبت 1:1 به ارزهای فیات پگ شده‌اند. چرخه عمر توکن‌های تتر پنج قدم دارد:

  • ‫قدم اول: یک کاربر احراز شده‌ی تتر می‌تواند یک صرافی، یک تریدر شخصی، یک تاجر و یا یک شرکت تریدینگ باشد. ‫آنها می‌توانند ارز فیات به حساب بانکی تتر واریز کنند.
  • قدم دوم: تتر، توکن‌های تتر ایجاد می‌کند و آنها را به آدرس کیف پول کاربر ارسال می‌کند. مقدار توکن تتر صادر شده که وارد گردش شده برابر با مقدار واریزی کاربر منهای کارمزدها خواهد بود.
  • قدم سوم: توکن‌های تتر توسط کاربر برای تراکنش‌ها استفاده می‌شوند و می‌توان آنها را انتقال داد، معامله کرد یا برای استفاده در آینده نگه داشت.
  • ‫قدم چهارم: ‫کاربر می‌تواند تترهای خود را با پس از واریز به حساب تتر خود در Tether.io ‫آنها را به ارز فیات تبدیل کند
  • قدم پنجم: تتر در نهایت توکن‌های تبدیل شده را از گردش حذف می‌کند و معادل فیات آن را به حساب بانکی کاربر ارسال می‌کند. ‫تتر تنها نهاد ثالثی است که می‌تواند توکن به گردش اضافه یا از آن حذف کند.

‫این فرایند اصلی حفظ توانایی پرداخت در تتر است. جدا از فرایند شرح داده شده ‫کاربر می‌تواند توکن‌های تتری که در گردش ‫قرار دارند را از طریق صرافی‌ها یا کسانی که آن را هولد می‌کنند، بدست آورند.

 

خرید تتر در بیت برگ

در صرافی بزرگ بیت برگ، می‌توانید به راحتی و با واریز مبلغ ریالی و شارژ کیف پول یا  مستقیما از طریق درگاه بانک، تتر از این صرافی خریداری کنید.  

خرید تتر در بیت برگ

خرید تتر در بیت برگ

 

همچنین می‌توانید از طریق تبدیل ارز دیجیتال که برای اولین بار در ایران توسط بیت برگ اجرا شده است، اقدام به تبدیل ارزهای دیجیتال خود به تتر کنید.

برچسب‌ها :